به فروشگاه ویلا 20 خوش آمدید

ضخامت و ابعاد دیوار تری دی پنل چقدر است؟

ضخامت و ابعاد دیوار تری دی پنل چقدر است؟

ساختار دیوار تری دی پنل شامل یونولیت (پلی استایرن نسوز) و شبكه های مش جوشی است که در دو سمت یونولیت نصب شده و به هم متصل می شوند. این نوع دیوارها المان‌هایی از پیش ساخته هستند که وزن سبک دارند. ضخامت دیوار تری دی پنل و مشخصات آن متغیر هستند؛ بنابراین شبکه فولادی یا توری مش تری دی پنل در ابعاد مختلف مطابق با نیاز مشتری قابل تولید است. برای جلوگیری از نفوذ حرارت و صدا ماده عایق و هسته اصلی دیوارهای تری دی پنل از جنس پی استایرن منبسط ساخته می شود. در ادامه بیشتر با ساختار دیوارهای تری دی پنل آشنا می شویم.

ابعاد تری دی پانل چقدر باید باشد؟

ضخامت دیوار تری دی پنل و ابعاد آن به اندازه اجزای تشکیل دهنده آن یعنی اندازه چشمه، مفتول و ضخامت فوم به کار رفته در ساخت آن بستگی دارد. ابعاد تری دی پانل در جدول آورده شده است.

چشمه
(cm)
۵*۵ ۸*۸ ۱۰*۱۰ ۱۵*۱۵
مفتول
(mm)
۲.۲ الی ۴ ۲.۲ الی ۴ ۲.۲ الی ۴ ۲.۲ الی ۴
ضخامت فوم
(cm)
۵ الی ۱۵ ۵ الی ۱۵ ۵ الی ۱۵ ۵ الی ۱۵
ابعاد
(m)
۴*۱ ، ۳*۱ ، ۲*۱ ۴*۱ ، ۳*۱ ، ۲*۱ ۴*۱ ، ۳*۱ ، ۲*۱ ۴*۱ ، ۳*۱ ، ۲*۱

بیشتر بخوانید : دیوار پیش ساخته تری دی پانل 3d panel

انواع دیوارهای تری دی پنل

1. دیوار تری دی پنل باربر

این نوع دیوارهای به عنوان دیوار باربر جانبی یا برشی کاربرد داشته و توان تحمل بار و انتقال آن به سازه اصلی را دارند. ضخامت دیوار تری دی پنل باربر بیشتر بوده و دارای قطر مفتول حداقل 3 میلیمتر است؛ همچنین چگالی یونولیت آن‌ها 15 کیلوگرم بر متر مکعب هست.

2. دیوار تری دی پنل غیر باربر

این نوع دیوار برای جداسازی قسمت های مختلف ساختمان کاربرد داشته و ضخامت کمتری دارد. قطر مفتول در دیوار تریدی پنل غیر باربر حداقل 2 میلیمتر بوده و دارای چالی یونولیت حدود 10 کیلوگرم بر متر مکعب است.

تری دی پانل سقفی
تری دی پانل سقفی

3. دیوار تری دی پنل سقفی

تری دی پانل سقفی به منظور پوشش سقف‌ها به کار می رود و مثل فوم سقفی تاثیر زیادی در کاهش هزینه ها، زمان ساخت و مصرف مصالح دارد. کاربرد این دیوارها به صورت افقی یا شیبدار کم، عضو باربر خمشی و دیافراگم افقی است.  ضخامت هسته در دیوارهای تری دی پنل سقفی باید حداقل 60 میلیمتر و فاصله شبکه های جوشی از هم در آن‌ها بایستی حداقل 100 میلیمتر باشد.

مشخصات فنی ضخامت دیوار تری دی پنل

دیوارهای آماده تری دی پانل در انواع مختلف و با مشخصات فنی متفاوت وجود دارند که هر یک کاربردها و قابلیت های خاصی داشته و در قسمت های مختلف ساختمان استفاده می شوند. ابعاد تری دی پانل استاندارد شامل عرض 120 سانتیمتر و طول 600 سانتیمتر بوده و وزن آن‌ها در هر متر مربع معادل 6 کیلوگرم بر متر مربع است. ضخامت دیوار تری دی پنل با توجه به اندازه هسته مرکزی یا پلی استایرن بستگی دارد و در ضخامت های  ۴۰، ۶۰، ۸۰ و ۱۰۰ میلی متر هستند. ضخامت سیم مفتول نیز در برخی مواقع تا 50 میلیمتر می رسد و خرپاها از یکدیگر حدود 100 میلیمتر فاصله دارند.

بیشتر بخوانید : تولید کننده تری دی پانل

جمع بندی

امروزه در صنعت ساختمان سازی علاوه بر سه نوع دیوار سه بُعدی از دو نوع تری دی پنل متال فوم و تری دی پنل دکوراتیو نیز استفاده می‌شود که هر یک خواص گوناگونی دارند. در این مطلب به بررسی ضخامت دیوار تری دی پنل و ابعاد آن پرداختیم.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مقالات


دسته بندی مقالات


برچسب‌ها


اطلاعات تماس