به فروشگاه ویلا 20 خوش آمدید

تری دی پنل

تری دی پنل

لیست قیمت تری دی پنل

 • تری دی پانل ۶ سانت با فوم ۴ سانتی متری شبکه ۸*۸ قیمت هر متر مربع ۱۶۰/۰۰۰ تومان
 • تری دی پانل ۷ سانت با فوم ۵ سانتی متری شبکه ۸*۸ قیمت هر متر مربع ۱۶۵/۰۰۰ تومان
 • تری دی پانل ۸ سانت با فوم ۶ سانتی متری شبکه ۸*۸ قیمت هر متر مربع ۱۷۰/۰۰۰ تومان
 • تری دی پانل ۹ سانت با فوم ۷ سانتی متری شبکه ۸*۸ قیمت هر متر مربع ۱۷۵/۰۰۰ تومان
 • تری دی پانل ۱۰ سانت با فوم ۸ سانتی متری شبکه ۸*۸ قیمت هر متر مربع ۱۸۰/۰۰۰ تومان
 • تری دی پانل ۱۱ سانت با فوم ۹ سانتی متری شبکه ۸*۸ قیمت هر متر مربع ۱۸۵/۰۰۰ تومان
 • تری دی پانل ۱۲ سانت با فوم ۱۰ سانتی متری شبکه ۸*۸ قیمت هر متر مربع ۱۹۰/۰۰۰ تومان
 • تری دی پانل سقفی (با آرماتور کششی اماده) ابعاد ۱*۳مترمربعی ۲۴۰/۰۰۰ تومان

هزینه نصب و اجرا تری دی پانل (سال 1402)

 • نصب مترمربعی ۳۰/۰۰۰ تومان
 • شاتکریت مترمربعی ۱۵/۰۰۰ تومان
 • هزینه حمل در تهران مترمربعی ۵/۰۰۰ تومان
 • در شهرستان مترمربعی ۱۰/۰۰۰ تومان

 

اطلاعات تماس

صنعت ساختمان‌سازی روزبه‌روز در حال پیشرفت و گسترش است. هر روز از متریال‌های جدید یا روش‌های ساخت‌وساز بهتری رونمایی می‌شود. یکی از بهترین نوآوری‌ها در این صنعت، استفاده از تری دی پنل بوده است. استفاده از این دیوارهای پیش‌ساخته، یکی از بهترین روش‌ها باری صرفه‌جویی در زمان ساخت و هزینه‌ها است. در ادامه قصد داریم تا با تری دی پانل یا 3d پانل دیواری بیشتر آشنا شویم. در ادامه نیز با نکاتی درباره خرید تریدی پنل و قیمت تری دی پنل، نکاتی را بیان خواهیم کرد.

تریدی پنل یا دیوار پیش‌ساخته چیست؟

امروزه از متریال‌های گوناگونی در ساخت‌وساز استفاده می‌شود. یکی از کاربردی‌ترین این متریال‌ها، تری دی پنل‌ها هستند. این دیوارهای سه‌بعدی پیش‌ساخته در واقع به عنوان یک دیوار یا بخشی از یک دیوار در ساختمان کار گذاشته می‌شوند.

ساختار این پنل‌ها ساده است. این دیوارهای پیش‌ساخته، از سه بخش اصلی تشکیل شده‌اند. بخش مرکزی این پنل‌ها یک لایه از عایق پلی استایرن نسوز یا همان یونولیت است. این یونولیت‌های دیواری شکل در بین یک شبکه فلزی به نام «مش»، محصور شده‌اند. مش نوعی شبکه از پیش جوش داده شده فولادی است که این یونولیت‌ها را دربرگرفته است.

استفاده از این تریدی پانل ها مزایای بسیار زیادی در ساختمان‌سازی دارد. قیمت تریدی پنل‌های امروزی بسیار مناسب است و با استفاده از آن‌ها می‌توان در ساخت دیوارها در هزینه‌ها صرفه‌جویی کرد. تی ری دی پانل‌ها همچنین سبک و مقاوم  هستند و در کم‌کردن وزن ساختمان بسیار مؤثر عمل می‌کنند. در ادامه بیشتر با مزایای استفاده از این متریال آشنا خواهیم شد.

بیشتر بخوانید : تری دی پنل چیست

قیمت 3d پانل
قیمت 3d پانل

استفاده از دیوار تری دی پانل چه مزایایی دارد؟

استفاده از دیوار تریدی پنل در ساختمان‌ها مزایای زیادی دارد. از جمله:

1. نصب آسان

یکی از مزیت‌های اصلی پانل‌های دیواری پیش‌ساخته، این است که نصب آن‌ها بسیار آسان است. این به این دلیل است که این متریال‌ها آماده استفاده هستند و طوری طراحی شده‌اند که به روشی بسیار خاص در کنار هم قرار گیرند. اندازه و شکل دقیق هر پانل به دقت محاسبه شده است تا اطمینان حاصل شود که کاملاً با سایر پانل‌های اطراف آن مطابقت دارد.

این موضوع به این معنی است که نصب، زمان بسیار کمی را می‌گیرد و کارگران به راحتی و با تعداد کمتری می‌توانند پروژه را پیش ببرند. همچنین در فرایند کار گذاشتن دیوارهای پیش ساخته خطر اشتباه کمتری وجود دارد.

2. تنوع گسترده در اندازه

 تری دی پانل دیواری پیش‌ساخته در اندازه‌ها و شکل‌های مختلف تولید می‌شوند. این موضوع باعث می‌شود آن‌ها برای بسیاری از موقعیت‌های مختلف، از جمله ساخت‌وساز منازل، کارگاه‌ها و سایت‌های ساخت و ساز ایده‌آل باشند. 3d پانل دیواری در اندازه‌های استاندارد موجود هستند و کارفرمایان و مدیران پروژه همچنین می‌توانند پانل‌هایی با اندازه دلخواه را سفارش دهند تا نیازهای دقیق پروژه خود را برآورده کنند. دیوار 3d panel برای همه پروژه‌ها و ساختمان‌ها می‌تواند ساخته و سفارشی‌سازی شود.

3. کیفیت و استحکام بالا

پنل تری دی پیش‌ساخته باکیفیت و بسیار مستحکم است. تری پنل‌ها به گونه‌ای طراحی شده‌اند که ماندگاری بالایی داشته باشند و می‌توانند در انواع محیط‌ها مورد استفاده قرار گیرند. این دیوارها ضخامت کمتری نسبت به دیوارهای معمولی دارند اما باز هم مقاومت و استحکام بسیار بالایی دارند.

4. پایین‌ آوردن مصرف سوخت مصرفی برای سرمایش و گرمایش

فروش تری دی پانل برای ساخت و ساز روزبه‌روز بیشتر می‌شود. این موضوع می‌تواند به دلیل عایق بودن این 3dپانل ها باشد. این دیوارهای پیش ساخته در واقع عایق خوبی در برابر سرما و گرمای محیط هستند و می‌توانند با صرفه‌جویی در مصرف سوخت، تا حد زیادی هزینه‌ها این موضوع را کاهش دهند.

5. عایق صوتی

یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از 3dپانل های امروزی، عایق بودن این متریال از لحاظ صوتی است. دیوار منازل و ساختمان‌هایی که با استفاده از این تری دی پنل‌ها ساخته می‌شوند، از عبور صدا از خارج به داخل ساختمان و برعکس، جلوگیری می‌کنند.

قیمت تری دی پانل دیواری
قیمت تری دی پانل دیواری

6. قیمت تری دی پانل دیواری

یکی دیگر از مزایای استفاده از این پنل‌ها، این است که قیمت پایینی دارند و با استفاده از آن‌ها می‌توان در هزینه مصالح مصرفی در ساختمان صرفه‌جویی کرد.

7. سبک بودن متریال

تری دی پنل‌ها، متریال‌هایی سبک هستند که استفاده از آن‌ها باعث پایین آمدن کل وزن ساختمان می‌شود. این موضوع به خصوص در مواقع زلزله باعث افزایش مقاومت ساختمان و نجات جان ساکنان می‌شود.

راهنمای خرید دیوار تری دی پنل

استفاده از دیوارهای پیش ساخته یکی از رایج‌ترین روش‌ها برای پایین آوردن هزینه‌های ساخت و ساز است. قیمت تری دی پنل ها در مقایسه با دیگر روش‌های ساخت و ساز، مقرون به‌صرفه‌تر است. اما این پنل‌ها را باید با توجه به چه نکاتی خرید؟ در خرید این پنل‌ها باید در درجه اول برند خوش‌نام و معتبری را انتخاب کنید. این برند باید استانداردهای لازم در تولید این دیوارها را رعایت کرده باشد.

مورد بعدی که حتماً باید در خرید تریدی پنل دیوار به آن دقت کرد، ضخامت شبکه مش و کیفیت فولاد به کار رفته در ساختار تری دی پانل دیوار است. علاوه بر این موضوع، باید با دقت تمام کیفیت عایق استفاده شده یعنی همان یونولیت‌های به کار رفته در بخش مرکزی تری دی پانل دیواری را بررسی نمایید.

نصب تری دی پنل
نصب تری دی پنل

نصب و اجرای تری دی پنل

یکی از مزیت‌های بزرگ استفاده از این متریال، علاوه بر پایین بودن قیمت 3d پانل، راحتی نصب و اجرای آن است. مراحل نصب این متریال به این صورت است:

 • ابتدا باید با استفاده از ابزارهای مهندسی، مکان نصب درست این پنل‌ها، مشخص شود.
 • با استفاده از ریسمان، مکان سوراخ‌هایی برای نصب جانمایی می‌شود.
 • میلگردهای انتظار به صورت افقی و عمودی در بخش‌های گوناگون بنا قرار داده شده و با جوش به اسکلت اصلی متصل می‌شوند.
 • اولین پنل در گوشه نصب شده و با شاغول و تراز، به صورت اصولی تنظیم می‌شود.
 • میلگردهای انتظار در طرف دیگر بنا نصب شده و تمامی مراحل در آن‌ها انجام شود.
 • حالا نوبت به اجرای تأسیسات ساختمانی مانند لوله‌های آب و سیم‌های برق است. پس از مرحله بتن‌ریزی دیگر امکانی برای اجرای تأسیسات به صورت توکار و اصولی وجود نخواهد داشت.
 • وقتی تمامی میلگردهای انتظار کف و دیوار و سقف، به صورت کامل جوش داده شدند، با کمک شاتکریت سطح بیرونی پنل‌ها با بتن پوشش داده می‌شود.

کاربردهای تری دی پنل

با توجه به پایین بودن قیمت هر متر مربع 3d پانل، این متریال برای استفاده در بخش‌های گوناگون ساختمان مناسب است. از تری دی پنل، در دیوارهای باربر و غیر باربر چه در داخل و خارج از ساختمان استفاده می‌شود. این متریال حتی در سقف‌ها نیز قابلیت استفاده دارد. از این دیوارهای پیش ساخته همچنین در دیگر ساختارهای سازه‌ای مانند پنل‌های سقفی، دیوارهای باربر برش و دیوارهای عایق دما و صدا استفاده می‌شود.

خرید تریدی پنل
خرید تریدی پنل

در جابه‌جایی و نگهداری پنل‌های سه بعدی باید به چه نکاتی توجه کرد؟

 • باید طوری نگهداری شوند تا از خم‌شدگی آ‌ن‌ها جلوگیری شود.
 • از وارد شدن ضربه و ایجاد تاب در این متریال جلوگیری شود.
 • دور از تابش خورشید، باران، رطوبت و هوای آزاد نگهداری شود.
 • از فشار بیش از حد و ایجاد ضربه به شبکه‌های فولادی جلوگیری شود.

قیمت دیوار تری دی پانل چگونه معین می‌شود؟

بسیاری از پیمانکاران به دنبال اطلاع از قیمت دیوار تری دی پنل یا  قیمت تری دی پنل دکوراتیو هستند. قیمت روز تری دی پانل به عوامل گوناگونی بستگی دارد. از جمله قیمت مواد اولیه مانند فولاد و یونولیت، بر این بازار مؤثر است. قیمت دیوار 3d پانل همچنین به نوع آن نیز بستگی دارد. قیمت پنل‌های باربر و غیر باربر با هم تفاوت دارد. همچنین نوع دیگری از تری دی پنل‌های موجود در بازار پنل‌های سقفی هستند. ساختار این پنل‌ها با پنل‌های دیگر تفاوت‌هایی دارد. همه این تفاوت‌های بر روی قیمت نهایی هر نوع پنل، مؤثر است.

همچنین قیمت دیوار تری دی پانل به عواملی مانند ضخامت پانل‌ها میزان موارد بکار رفته، نوع اسکلت ساختمان‌ها، ارتفاع، میزان متراژ کار، کیفیت ساخت این سازه‌ها، تعداد طبقات، میزان بازشوها، شرایط آب و هوایی محل مورد نظر برای ساخت و ساز و میزان مسافت و حمل‌ونقل بستگی دارد. اگر به دنبال آگاهی درباره فروش تری دی پانل تهران یا لیست قیمت تری دی پانل هستید، می‌توانید به بخش فروش و محصولات وب‌سایت ویلا 20 مراجعه نمایید.

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.